Mönster Virkad Jordgubbshatt till Hönan Polly

20.00 kr

Köp till den söta Bokhyllehönan Polly och spara 10%

Mönster Virkade Hönan Polly

Mönster Virkade Hönan Polly! När du betalat för mönstret kommer du automatiskt att kunna ladda ner din PDF-fil med ditt nya roliga mönster som kommer i mejl till dig!

Mönster Virkad Jordgubbshatt till Hönan Polly! Ett måste till sommarfirandet! När du betalat för mönstret kommer du automatiskt att kunna ladda ner din PDF-fil med ditt nya roliga mönster som kommer i mejl till dig!

Dela:

Mönster på Jordgubbshatt till supersöta Hönan Polly! Ett måste till sommarfirandet! Virkas med akrylgarn samt 8/4 bomullsgarn! Har du inte skaffat möntret till min ”Bokhyllehöna” Polly än så hittar du möntret HÄR!
Här hittar du garnet som jag har använt (affiliate):

I detta mönster har jag använt akrylgarn till mössan och 8/4 bomullsgarn till bladet och broderingen av frön

HÄR hittar du det RÖDA garnet

HÄR hittar du det GRÖNA garnet

HÄR hittar du det GULA garnet

 

Följ mig på INSTAGRAM  &  PINTEREST

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.